25.02.2022

Jak się czuje po operacji zatok

 Hej!

Co tam u Was? Nie wiem czy dzisiejszy post będzie dla Was ciekawy, ale postanowiłam, że napisze w nim na temat tego jak się czyje po operacji zatok. Tak, więc nie rozpisuje się więcej tylko przechodzę do tematu postu.

Od operacji zatok minął ponad miesiąc i po mimo stosowania się do zaleceń lekarzy jakimi była irygacja nosa, branie antybiotyku czy unikanie wysiłku fizycznego przez 10 dni to i tak nadal źle się czyje. Do tego stopnia, że miewam bóle nosa, łzawienie i bule oczu oraz wylatują mi nadal z nosa skrzepy i strupy. Ostatnio byłam na wizycie kontrolnej u pana doktora w Poznaniu, który stwierdził, że nos ładnie się goi tylko, że mam zapalenie nosa na, które przepisał mi antybiotyk, krople do nowa oraz zaleci mi irygacje nosa. Oprócz tego mam zakaz plenia papierosów, ponieważ one wysuszają gardło co powoduje wolniejsze gojenie nosa. Choć tak naprawdę palę dosłownie 3 papierosy dziennie, ale dla zdrowia postanowiłam je rzucić. Tak samo powinnam zrobić z napojami energetycznymi, ale jest to cięższy nałóg do pokonania. Wracając do mojego nosa to za jakiś czas mam się zgłosić na wizytę kontrolną i mam nadzieję, że już wtedy będzie wszystko w porządku, ponieważ chce zacząć normalnie żyć i funkcjonować a dolegliwości związane z nosem niestety mi to utrudniały.

To byłoby na tyle jeśli chodzi o dzisiejszy post.

Pozdrawiam i do następnego napisania 😘 papa!

4 komentarze:

  1. Zatem trzymam mocno kciuki, aby udało Ci się rzucić nałóg palenia papierosów i życzę szybkiego powrotu do zdrowia :) Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Życzę powodzenia w rzucaniu nałogów. Warto, dla zdrowia!

    OdpowiedzUsuń
  3. Odstawienie papierosów wyjdzie na zdrowie :)

    OdpowiedzUsuń