Hej !

Dzisiejszy post nie jest dla mnie najłatwiejszym postem do napisania, ponieważ postanowiłam, że napiszę w nim o tym dlaczego jestem Ateistką a jednocześnie nie chce nikogo niczym urazić. Tak więc nie rozpisuję się więcej się więcej tylko przechodzę do tematu postu.


1. Większość księży to pedofile, którzy byli chronieni przez Jana Pawła i są nadal chronieni przez kościół i Watykan.

2. Kościół jest wolny od płacenia podatków.

3. Ma bezpłatne place od miast pod budowę kościołów.

4. Religia to niezły biznes. 

5. Jak można modlić się do narzędzia zbrodni jakom był krzyż w tamtych czasach. 

6. Każdy ewangelista pisał co innego na temat tego samego wydarzenia z życia Jezusa. 

7. Jak można wierzyć w to, że dziewica poczęła dziecko.

8. Święta, które są w Kościele Katolickim to tak naprawdę są świętami pogańskimi.

9. Księża dla kasy wcisną człowiekowi każdy kit. 

10. Moim zdaniem sakramenty powinny być udzielane osobą dorosłym a nie niczego nieświadomym dzieciom.

11. Kościół nie popiera związków jednopłciowych.

12. Kościół nie popiera zajścia w ciążę przez metodę in vitro ani dokonania aborcji. 

I tak mogłabym wymieniać jeszcze długo, ale czy to jest sens, ponieważ każdy człowiek wie co dla niego jest dobre. Ja jestem Ateistką odkąd skończyłam 17 lat i raczej się to już nie zmieni w moim życiu, bo będąc osobą niewierzącą nie muszę myśleć o takich rzeczach jak modlitwa, spowiedź czy msza ani nie muszę wierzyć w te dyrdymały wyssane z palca.

Mam nadzieję, że nie uraziłam nikogo dzisiejszym postem. Jeśli tak to bardzo Was za to przepraszam, ale chciałam po prostu się Wam przyznać do tego dlaczego jestem Ateistką. 

To byłoby na tyle jeśli chodzi o dzisiejszy post. 

Pozdrawiam i do następnego napisania 😘 papa !

11 komentarzy:

 1. Ateizm to po prostu brak wiary, nie jest niczym złym. Nie wierzę przez większość mojego życia, jest to życie wolne i szczęśliwe. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Spoko nie uraziłaś, ja w kościół nie wierze ale w Boga, absolut czy jak zwał tak zwał już tak. Często w moim życiu mają miejsce małe i większe cuda, proście a będzie wam dane. W prawo przyciągania wierzę :) Fajnie że o tym napisałaś, jest konkret może komuś pomożesz przejrzeć na oczy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Hmmm...nie jestem w stanie w pełni zgodzić się z tymi punktami. Ateizm to po prostu brak wiary, szanuję to, każdy ma prawo do własnych poglądów, ale uogólnianie, że większość księży to pedofile jest bardzo krzywdzącym podejściem. Znam wielu księży, którzy są bardzo dobrymi ludźmi. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super, ze podzieliłaś się z nami o tym, nie każdy tak pisze, ja moge się zgodzić z niektórymi punktami całkowicie, ale jestem po przeciwnej stronie co Ty ;) jestem osobą wierzaca w Boga w Jezusa ale zuepłnie neguje kościół katolicki jak Ty, i rozumiem Twoje postulaty, jednak to Twoja wola jesteś wolnym człowiekiem, każdy powinien wybierać swoją droge zycia jak czuje. Ale jeśli chodzi o ateizm to oznacza on że wierzysz ale nie w Boga (czy rzeczy duchowe) ale w inne rzeczy czysto fizyczne, np w swoje możliwości itd. (nie mówię akurat o Tobie ale ogólnie o ateizmie) Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie zgodzę się 1 punktem, nie masz dowodów, że większość i jeśli już to Jan Paweł II, nie wiesz czy krył, z 3 punktem się nie zgodzę - troszeczkę inaczej to działa, argument niezły biznes? - no to nie powinno być użyte w poście, dlaczego jestem Ateistą - jak się określasz, krzyż narzędziem zbrodni - nie rozumiem, własnie na tym polega wiara a nie na tym, żeby były dowody naukowe, definicja wiary..., Święta nie sa pogańskie, pogańskie są obrzędy i to jak się je obchodzi, wiesz co, polecam przeczytać Biblię...Ateizm nie tyczy się tylko tego - nie wierze w Boga to jestem Ateistką...

  OdpowiedzUsuń
 6. Przyznam szczerze, że podjęłaś trochę ciężki temat, ale szanuję Twoją wypowiedź.
  Muszę się zgodzić ze słowami Shyness Beauty, że uogólnianie, iż większość księży to pedofile jest trochę krzywdzące. Oczywiście wśród księży zdarzają się takie osoby,
  jednakże nie powinno się wszystkich wrzucać do jednego wora. Wśród zwykłych ludzi też są pedofile, ale czy to oznacza, że całe społeczeństwo jest złe? No nie.
  Krzyż w tamtych czasach faktycznie był narzędziem zbrodni, bo to było najokrutniejsze skazanie człowieka na śmierć. Ludzie przede wszystkim modlą się do Jezusa, a nie samego krzyża. Krzyż jest tylko symbolem zwycięstwa i zbawienia Chrystusa. Przypuszczam, że gdyby do sakramentów były dopuszczane tylko osoby dorosłe, a dzieci nie miałyby do nich dostępu to wiara społeczeństwa byłaby naprawdę niewielka. Jak mówi pewne przysłowie "Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci". Zresztą już można zaobserwować duży spadek osób wierzących.
  Moim zdaniem temat związków jednopłciowych w dzisiejszych czasach to temat rzeka.
  Każdy ma własne zdanie o takich związkach. Dla mnie taki związek nie ukrywam jest trochę dziwny, lecz mimo wszystko należy mieć szacunek do tych ludzi, bo każda osoba ma własne uczucia i postępuje zgodnie według swojego sumienia. Wiara miewa wiele wzlotów i upadków oraz niesie ze sobą dużo wyrzeczeń i na pewno nie jest łatwa zwłaszcza jak obserwuje się dzisiejszy świat i widzi się na każdym kroku śmierć, różne dramaty oraz cierpienia innych ludzi, ale mimo wszystko wiara daje nadzieję, chociażby taką, że kiedyś spotkamy się z bliskimi, których kochaliśmy za życia. Mimo wszystko nie powinno się nikogo na siłę nawracać i zmuszać do wiary,
  bo tylko człowiek z własnego pragnienia może ją w sobie odkryć. W żaden sposób Twój post mnie nie uraził i cieszę się, że podzieliłaś się tym, dlaczego jesteś ateistką. Dopóki żyjemy w wolnym kraju to każdy powinien mieć prawo do wyrażania własnych poglądów :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie! Zgodzę się ze wszystkim, co napisałaś :)

   Usuń
 7. You have a great site, but I wanted to know if you know it
  any community forum dedicated to the same topics
  discussed in this article? I really want to be a part
  of a society where they can receive information from others with knowledge and interests.
  If you have any suggestions, please let us know. I appreciate!
  windows server 2016 crack
  easeus partition master crack
  imazing crack
  clip studio paint ex crack

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy większość nie wiem. Nikt statystyk nie prowadzi w tym zakłaniu nawet się nie da. Zgadzam się, że Kościół to jeden wielki biznes w dodatku pozbawiony tolerancji a co za tym idzie uczuć i szacunku do drugiego człowieka. Jednak ateistką nie jestem. Bardziej nazwałabym się agnostykiem. Może po prostu chcę wierzyć, że coś jest co nadaje ludzkiemu życiu sens. Bóg który stworzył nas albo myśmy go stworzyli, energia która nas łączy, miłość która sprawia cuda. Chcę wierzyć, że śmierć nie jest końcem. Żyć według prostych zasad moralnych by nikomu krzywdy nie robić, co oczywiście może robić też osoba zupełnie niewierząca :).

  OdpowiedzUsuń
 9. Szanuję za taki post, bo temat niezwykle trudny, ale nie ze wszystkim się mogę zgodzić tak jak i dziewczyny wyżej. Niektóre punkty to dla mnie zbyt duże uogólnienie, chociażby punkt 1. Nie popieram wrzucania każdego do 1 wora, bo wszędzie, w każdej grupie społecznej mogą znaleźć się jakieś wyjątki.

  OdpowiedzUsuń